Forma girmek için10 dakikanız var mı?

admin 08 Şubat 2012 Forma girmek için10 dakikanız var mı? için yorumlar kapalı
Forma girmek için10 dakikanız var mı?

Forma girmek 10 dakika Egzersiz yapmanız yeterlidir

Evde egzersiz yapmak varken spor salonlarında sıra beklemek zorunda değilsin. New Yorklu fitness uzmanı Mike Mejla tarafından hazırlanan bu egzersiz, neredeyse bütün kas gruplarını çalıştırıyor. Ayrıca unutma ki, bir hareketten diğerine geçerken dinlenmezsen daha çok kalori yakabilirsin.

Her hareketi 6-10 defa uyguladıktan sonra diğerine geç. Dört hareketi bitirdikten sonra bir dakika dinlenip yeniden tekrarla. "Bent-Over Row" hareketini 6-10 defa tekrarlayabileceğin bir ağırlık kullanmalısın. Yaz başına kadar verimli bir sonuç almak istiyorsan egzersizi haftada en az iki-üç kez uygula!

Lunge

Alt gövdeyi çalıştırıyor.
Ellerine bir çift dambıl alarak ayakta dur. Sağ kalça yere paralel olana kadar öne hamle yap. Başlangıca dön ve bu sefer de sol bacağını geriye atarak hamle yap. Sonra da sol bacağınla öne hamle yaparken sağ bacakla arkaya hamle pozisyonuna geç.

Bent-over row

Sırt ve kolları çalıştırıyor.
Her iki eline bir çift dambıl alarak bacaklarını omuz genişliğinde aç ve dizlerini hafifçe kır. Sırt yere paralel oluncaya kadar kalçanı iyice kır. Dambılları yukarı kaldır ve omuz kemiklerini birbirine yaklaştır. Biraz bekleyip dambılları tekrar indir. Bu hareketi doğrulmadan uygulamaya çalış.

Romanıan deadlift-Romen oyunları

Kalça ve dizleri çalıştırıyor.
Dambılları eline al ve bacaklarını omuz genişliğinde açarak dizlerini hafifçe kır. Dambıllar, kalça hizasında, vücudun önünde olmalı. Belini iyice büküp dambılları aşağı indirirken dizlerini hafif kırmalısın. Tekrar doğrulurken de kalça kaslarını sıkmalısın. Kendini biraz daha zorlamak istiyorsan hareketi tek bacak üzerinde durarak dene.

Curl and press

Omuz ve kolları çalıştırıyor.
Dambılları alıp bacaklarını omuz genişliğinde aç. Dambılları omuzların üstüne kaldırırken sağ bacağınla öne hamle yap. Dambıllar yukarıdayken avuçlar ileri dönük olmalı. Pozisyonu iki saniye boyunca koruyup tekrar başlangıca dön.

Comments are closed.