Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

admin 04 Şubat 2012 Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Son zamanlara kadınların ilgisini çeken makyaj türlerinden bir tanesi de kalıcı makyaj uygulamasıdır. Peki kalıcı makyaj nedir?Nasıl uygulanır? İşte cevapları…

Mikro pigmanent olarak adlandırılan kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kadınlar artık yataktan kalktıklarında bile bakımlı görünebilecekler.Kalıcı makyaj adından da anlaşılacağı gibi yapılan makyajın ciltte uzun süre kalıcı olmasını sağlayan bir uygulamadır.

Bu uygulamada kullanılan renk pigmentleri bitkilerden elde edilirler ve içerisine herhangi bir koku yada katkı maddesi eklenmez. Bu nedenle de kalıcı makyaj uygulaması sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmaz.

Kalıcı makyaj uygulamasında bitkilerden elde edilen renk pigmentleri ince ve steril olan iğneler aracılığıyla cilt altına enjekte edilir. Kalıcı makyaj uygulamasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta uygulamayı güvenilir bir merkezde yaptırmaktır. Hijyen koşullarına uymayan merkezlerde yapılan kalıcı makyaj uygulamaları sonucunda bulaşıcı hastalık ve enfeksiyon kapma riski oluşur. Kalıcı makyaj uygulaması, yapılan işleme göre 40 dakika ile 1,5 saat arasında sürer.

Comments are closed.